Mar 282010
 

Hail!

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą – 1 kwietnia w Stodole zagra „Katatonia” w ramach trasy New Night Over Europe razem z „Swallow the Sun” i „Long Distance Calling”. Zapowiada się bardzo ciężki, melodyjny i melancholijny koncercik.

Katatonia to niemal doom metal, to heavy metal i melodyjny dark metal :) Grają kawałki, które często wykraczają poza zwyczajowe ramy rasowego napierdalania i dają to, co można usłyszeć często na płytach „Opethu” czy „My Dying Bride” a nawet wczesnego „Paradise Lost”. Na jednej z płyt nawet swojego głosu użyczał  Mikael z „Opeth”. Posłuchajcie zresztą „Saw you drown” – warto.

Wielce prawdopodobna setlista, jaka pojawi się na koncercie to:

1.Intro
2.Forsaker
3.Consternation
4.Liberation
5.Day and Then the Shade
6.Onward Into Battle
7.Soil’s Song
8.Wealth
9.Teargas
10.Saw You Drown
11.Idle Blood
12.My Twin
13.The Longest Year
14.Criminals
15.July
16.Evidence
17.Tonight’s Music
18.Dispossession
19.Ghost of the Sun

(secik z Włoch z 25 marca)

Przed „Katatonią” zagrają Niemcy z „Long Distatnce Calling”, którzy grają melodyjnie, rockowo i często instrumentalnie. Wprowadzą niewątpliwie specyficzny klimacik. „Swallow the sun” to Finowie o mocnym uderzeniu, growlingu i zapasie energii do przekazania publice. Wszystko jednak bardzo dobrze słychać, jest melodia i jest pomysł na granie. Zapowiada się naprawdę dobry koncercik – tym razem doomowy :):)
Poniżej macie próbkę „Katatonii” i „Saw you drown”

oraz „Swalow the sun” z ich „Don’t Fall Asleep”:

Vale!

m/

Yarot

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)