Lut 222010
 

Ave!!

W piątek w Progresji zagra Volbeat. Duńczycy grają coś, co jest niewątpliwie rockiem, ale nie takim łatwym do sklasyfikowania. Miejscami rockabilly i radosne rytmy z lat 60 a zaraz cięższe brzmienia z hardrocka. Choć niektórzy mówią, że to zespół heavymetalowy to dla mnie oni są poza tą kategorią. Wystarczy ich posłuchać i samemu wyrobić zdanie.
Istnieją już prawie od 10 latek i w Danii są tak popularni jak u nas Feel :) Ale w tym pozytywnym znaczeniu. To taka ichnia Coma jeśli niektórzy pozwolą mi na to określenie. Nie natrzaskali Bóg wie ile płytek bo pewnie zbierze się ich z 5 albo 6, ale niektóre kawałki są naprawdę dobre. Posłuchajcie kilku i sami wyrobicie sobie o nich zdanie. Nie będę się więc specjalnie silił by coś tu wam dobrego o nich napisać – wystarczy posłuchać.

Bilety po 65 zeta. Nigdy na nich nie byłem i nie wiem, jak brzmią na żywca. To nie jest metalowy jazgot czy porykiwanie knura, ale i taka muzyka jest dobra i potrzebna. Ci, co byli na Comie, wiedzą o czym piszę :).

Tutaj macie kilka ich kawałków – dobór mój więc może być trochę chory. Na początek coś miłego dla ucha – nawet mocne i melodyjne:

A teraz zmiana klimatu i miks brzmieniowy. Tak by brzmiał Offspring gdyby chłopakom się chciało tak grać :)

I na koniec mój faworyt w kategorii piosenki dziwnej. Posłuchajcie:

I tyle w temacie. Termin za dobry nie jest, ale cóż zrobić. Jeśli ktoś jest chętny na wypad to dajcie znać. Jak zawsze… :)

m/

Yarot

  One Response to “Volbeat w Progresji”

  1. Kurcze, ale żal !! Bardzo mnie zaciekawili :) muszę poszukać ich muzy !! Jak dla mnie powiew świeżyzny !! Gość ma wyraźny głos, muza daje powera, przyjemnie się słucha i nie sądzę aby szybko się nudziło. Z pewnością wybrałbym się do Progresji ich obczaić. Niestety piątek ma mi upłynąć w gronie znajomych, urodziny kumpla. Całe szczęście że Coma dała czadu to trochę mniej mi żal. Ale next time – chłopaki będą oglądani na zywca. Teraz trze się będzie osłuchac z ich muzą.

    Pozdr.
    Z

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)